Zachwycić słowem

W Międzynarodowym Dniu Poezji, który przypada w pierwszym dniu wiosny - 21 marca nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Klasycznej „Między Słowami”. Celem konkursu było propagowanie poezji wyrażanej w formie wiersza klasycznego, rozumianego jako utwór poetycki wyróżniający się rymem i rytmem, posiadający regularną średniówkę. Należało nadesłać dwa utwory, które jurorów zachwycą słowem i formą.

Na konkurs wpłynęło 214 wierszy od 106 uczestników. Z ogromną przyjemnością i dumą pragniemy ogłosić, że laureatem został uczeń naszej szkoły OSKAR AUGUSTYN z klasy 8a. Oskar zajął III miejsce - warto dodać, że dziwnym zbiegiem okoliczności oceniony został w kategorii osób dorosłych, co jeszcze bardziej podkreśla prestiż Jego nagrody. Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów literackich!