Szkoła do hymnu

W tym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji pt. " Szkoła do Hymnu". W przeddzień Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości równo o godz. 11.00 cała społeczność szkolna, odświętnie ubrana, wyległa na korytarze przed klasopracownie, aby w reżimie sanitarnym wspólnie odśpiewać w całości hymn narodowy, czyli „Mazurek Dąbrowskiego”.

Wcześniej przeprowadzono przez radiowęzeł audycję upamiętniającą tę rocznicę, wplatając między treści historyczne recytacje wierszy polskich poetów w wykonaniu uczniów. Po odśpiewaniu hymnu wykonano jeszcze wspólnie kilka pieśni patriotycznych. Całość uświetniła grupka dzieci śpiewających i grających na instrumentach: trąbce, skrzypcach i perkusji. Na korytarzach umieszczono biało- czerwone flagi, które dodawały powagi tak ważnemu wydarzeniu.