Warsztaty

Nasi wolontariusze zajmują się nie tylko pomaganiem innym. W ramach swoich działań mogą poznawać innych wolontariuszy oraz ciekawych ludzi. Jest to możliwe dzięki koordynatorce projektu- Emotkowe Pożeracze Smutków- Pani Marcie Florkiewicz- Borkowskiej. To właśnie ona postanowiła podziękować szyjącym uczniom i nauczycielom, organizując cykl spotkań z Ludźmi z Pasją.

Pierwsze spotkanie pod tytułem “ Rysować każdy może” odbyło się 21 grudnia 2021r. Miało formę webinarium połączonego z zajęciami praktycznymi. Uczennice oraz uczniowie poznali pasje dwojga nauczycieli Anny Żertki i Mateusza Łyska . Oboje przenieśli nas w swój świat- rysowanek oraz malowanek. Na pierwszy rzut oka wydawało się to trudne, jednak dzięki tłumaczeniu – krok po kroku- okazało się, że każdy z nas może coś takiego stworzyć. Obrazki utrzymane były w klimacie świątecznym.

Najbliższe zajęcia, też w formie online, zaplanowane są na 1 marca.