I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Grudzień to wyjątkowy czas. Czas, w którym swoje myśli zwracamy ku nadchodzącym Świętom Bożego Narodzenia i szczególną uwagę kierujemy na drugiego człowieka. To czas miłości i obdarowywania się podarunkami, dobrocią.

Dlatego uczniowie naszej szkoły, razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Pruchnej, włączyli się w akcję ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!”, której celem była zbiórka podarunków dla dzieci z ,,Tęczowej świetlicy”, która gromadzi dzieci z rodzin zastępczych, domów dziecka oraz rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Świetlica prowadzona jest przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych ,,Tęczowa Przystań” z Cieszyna.

Zbieraliśmy gry planszowe, karciane, przybory szkolne, sprzęt sportowy i słodycze, które zostały przekazane podopiecznym świetlicy. Mamy nadzieję, że sprawiły wszystkim radość, dzieci są z nich zadowolone, że przydadzą się w nauce i zabawie.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, Rodzicom za poparcie akcji i włączenie się w nią.

Jest to świadectwo na to, że dzieci już od najmłodszych lat chcą pomagać, zrobić coś dobrego dla innych i mają świadomość, że ludziom zawsze warto pomagać.

Jolanta Plinta

Monika Holeksa