Piernikowe warsztaty

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czyli czas wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w klasie V b „warsztatów dekorowania  świątecznych pierników”, które odbyły się 15 grudnia.

Czy wiecie, że w Polsce w XVII wieku sprzedawano pierniki w aptekach jako skuteczny lek na wiele chorób?

Warsztaty prowadziła mama Zuzi. Uczniowie ozdabiali pierniki przygotowanym przez nich lukrem, dekorowali ciastka różnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a za sprawą ciasta piernikowego autorstwa mamy Zuzi, wypieki nie miały sobie równych.

W tradycji pierniki są nieodłącznym elementem świątecznej atmosfery, to symbol szczęścia i dostatku. Własnoręcznie zrobione i pięknie udekorowane pierniczki każdy z uczestników zajęć mógł zabrać do domu, aby zdobiły wigilijne stoły.