Spotkanie z kolejarzem

O pociągach i kolei można myśleć różnie, jednak dla dzieci jest to niezmiennie fascynujący temat, a w obecnych czasach, gdy z miejsca na miejsce przemieszczamy się własnym autem, może jeszcze bardziej zachwycający.

8 grudnia klasa VB spotkała sie z kolejarzem, którym jest tata Hani. Uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści, jak dawniej wyglądały koleje, kiedy ludzie nie mieli własnych samochodów, jakie są plusy jazdy koleją, jakie dawniej były lokomotywy, jakie pociągi jeżdżą teraz i kto pracuje na kolei . Dowiedzieli się , co robić, a czego unikać w podróży, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo; mieli okazję przymierzyć czapkę kolejarza oraz skasować bilet. Już teraz wielu z nich marzy, by kiedyś poprowadzić pociąg. Na koniec wszyscy otrzymali upominki.