Emotkowe pożeracze smutków

Inicjatorką ww akcji jest Pani Marta Florkiewicz- Borkowska – laureatka prestiżowej nagrody Nauczyciel Roku 2017.

Celem przedsięwzięcia jest szycie poduszek w kształcie emotikonów dla potrzebujących dzieci. Najpierw jednak uczniowie musieli zdobyć fundusze na zakup materiałów i zwrócili się z prośbą do Rady Rodziców oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy wśród pracowników szkoły, następnie zamówili je i odebrali.

20 października miało miejsce pierwsze szycie. Dzięki platformie Teams wolontariusze mogli obserwować panią Martę, która na ich oczach tworzyła wspaniałą żółtą poduszkę w odpowiednim kształcie. Potem sami przystąpili do pracy. Należy dodać, że część uczniów wcześniej nie miała styczności z igła i nitką, toteż musieli się nauczyć ściegów na kawałkach materiału.

Dodatkową atrakcją był słodki prowiant w postaci przepysznych babek dostarczonych przez Panią Monikę Holeksę.

Jak zapewnia opiekunka Wolontariatu, Pani Danuta Taruc, wkrótce napłyną kolejne informacje o postępach w szyciu.