Rymowanie na medal!

Dom Literatury w Łodzi zaprosił młodych twórców w wieku od 12 do 18 lat do wzięcia udziału w konkursie poetyckim. Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza inspirowanego twórczością Juliana Tuwima.

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że najwyższe miejsce uzyskał uczeń naszej szkoły. Na I miejscu znalazł się Oskar Augustyn z klasy 8a, który zachwycił komisję konkursową swoim rymowanym wierszem „ O Bolku Bolczykiewiczu”. Oskar w szesnastu strofach ujął zabawną historię Bolka, który marzył o zwiedzeniu Madagaskaru. Ogólnopolska komisja konkursowa doceniła nie tylko treść, ale i formę. To kolejny sukces poetycki Oskara, który pokazuje, że młodzi ludzie potrafią być ambitni, wrażliwi, a zarazem dowcipni. Szczególnie dumna z osiągnięć swojego ucznia jest polonista Katarzyna Dynek, która dopinguje ucznia i wierzy w Jego poetyckie możliwości.