Wycieczka do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu

29 października klasy 5a oraz 5c, dzięki zaangażowaniu rodzica dziecka z klasy 5a, wzięły udział w wycieczce klasowej do Zabrza i uczestniczyły, podczas zwiedzania sztolni, w warsztatach pt. „Kopalnia wynalazków”.

Przewodnicy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o historii kopalni oraz górnictwa węglowego, przedstawili warunki pracy pod ziemią, a także ratownictwa górniczego. Oprócz zwiedzania kopalni uczniowie spędzili przyjemnie czas w samym obiekcie, gdzie mogli dotknąć różnych maszyn oraz urządzeń, bo poszczególne pomieszczenia wyposażone zostały w sprzęt multimedialny. Niewątpliwą atrakcją tej wycieczki była też cudowna, jesienna pogoda – taka typowa polska i złota (patrz zdjęcia). Po zjedzeniu dobrego obiadu dzieci wróciły do Zebrzydowic.