SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

17 czerwca klasa 2c spotkała się z pszczelarzem Panem Andrzejem Janikiem z Koła Pszczelarskiego działającego w Zebrzydowicach, w czasie którego dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o pracy pszczelarza w pasiece, życiu pszczół w poszczególnych porach roku i ich znaczeniu w życiu człowieka, poznały rodzaje miodu oraz inne produkty, które pozyskujemy dzięki pszczołom, dowiedziały się, co to są trutnie, co to znaczy, że pszczoły się roją, jakich narzędzi i przedmiotów używa pszczelarz, pracując przy pszczołach.

Bardzo ważne dla uczestników spotkania, było przesłanie pszczelarza, który zwrócił uwagę na to, w jaki sposób my ludzie musimy postępować, aby nasze działania nie zagrażały pszczołom, tylko przyczyniały się do rozwoju pszczelich rodzin w odpowiednich dla nich warunkach środowiskowych.

Na zakończenie życzyliśmy Panu Andrzejowi Janikowi dużo zdrowia, satysfakcji z pracy wśród małych, skrzydlatych, ale jakże pracowitych owadów.