Zielona Szkoła klasa IIIa

Ten rok szkolny dla uczniów klasy III a rozpoczął się zdecydowanie inaczej, niż dla większości uczniów naszej szkoły.

Dzieci wraz z wychowawczynią pojechały w dniu rozpoczęcia nauki na Zieloną Szkołę do Porąbki. Zanim jednak dotarły na miejsce, wyjechały kolejką na górę Żar, gdzie znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa. Ze szczytu mogły obserwować lotniarzy latających na paralotniach, a także podziwiać widoki na jezioro Międzybrodzkie.

W czasie pobytu na Zielonej Szkole uczniowie, oprócz nauki, brali udział w wycieczkach, konkursach, zawodach sportowych, a w drodze powrotnej do domu, zwiedzili Studio Filmów Animowanych w Bielsku-Białej. Tam, dowiedzieli się jak długo produkuje się filmy animowane  i jakie są poszczególne etapy produkcji. Zwiedzanie studia zakończyło się projekcją filmów,  co spotkało się z wielkim entuzjazmem dzieci.