Dzień Ziemi w klasach 3

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Skłoniło to uczniów klas 3 do pogłębienia swojej wiedzy ekologicznej.

W czasie zajęć pod hasłem „Dzień Ziemi” uczniowie obejrzeli kilka filmów edukacyjnych przypominających im najistotniejsze zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego takie jak: segregacja odpadów, recykling, ochrona lasów i terenów zielonych, oszczędzanie wody i energii elektrycznej. W czasie lekcji wykorzystano materiały i pomoce opracowane w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi przyjaciele natury”, prezentacje multimedialne oraz quizy on-line. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały plakaty „Żyję ekologicznie” oraz prace plastyczne z recyklingu.

W ramach programu „Kubusiowi przyjaciele natury” 30.04.2021r. na lekcji edukacji wczesnoszkolnej w klasie 3a przy okazji tematu: „Parki narodowe w Polsce” uczniowie odpowiedzieli na pytanie: Po co tworzy się parki i rezerwaty? Omówiono także zasady, których należy przestrzegać poruszając się na terenach objętych ochroną. Nauczyciel zwrócił uwagę dzieci na problem śmieci, które zalegają w środowisku, zanieczyszczają, lasy, glebę, wody, szkodzą roślinom i zwierzętom oraz zdrowiu każdego z nas!

Uczniowie szukali rozwiązań na zmniejszenie ilości odpadów w środowisku oraz szukali sposobów powtórnego wykorzystania śmieci- recykling.

Podsumowaniem lekcji było wykonanie przez uczniów zabawki z butelek, kartonów, puszek i innych dostępnych materiałów.