Nie być obojętnym, oto jest wyzwanie!

Czas pandemii okazał się pracowity dla części wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach. Mając na uwadze kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka, wolontariusze, a także zaangażowani inni uczniowie, zbierają nakrętki, które przeznaczone są dla potrzebujących. Pod koniec roku zostaną przewiezione do Hospicjum im. Św. Łukasza w Cieszynie. Najważniejszym przesłaniem dla wolontariuszy jest: WIDZIEĆ drugiego człowieka. Przygotowali także własnoręcznie kartki z życzeniami świątecznymi z okazji Wielkanocy dla pracowników szkoły, życzenia ponadto przesłali poprzez e dziennik.

Z ich inicjatywy zorganizowane zostały także inne akcje. Chętni ósmoklasiści przeprowadzili zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska. W akcję włączyli się także uczniowie klas I-III. Zebrana karma oraz inne dary rzeczowe tj. przysmaki, smycze, obroże, szelki, miski zostały przewiezione do schroniska w Cieszynie. Wsparciem otoczone zostały także zwierzątka z Ustronia. Ponadto jedna z wolontariuszek wraz ze swoimi koleżankami postanowiła posprzątać najbliższy teren i za kwotę otrzymaną ze sprzedaży złomu również zakupiła karmę dla schroniska. Wolontariusze swoją postawą pokazują, że chcą być po prostu bezinteresownie pomocni!

Korzystając z okazji, pragniemy wyrazić podziękowanie rodzicom, którzy pomogli w logistyce i przewiezieniu rzeczy do schroniska.