Światowy Dzień Wody w 1b, 2a i 2b

22 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Wody. Klasy 1b, 2a i 2b postanowiły częściowo stacjonarnie i zdanie obchodzić ten ważny dla naszej planety dzień.

W czasie swoich zajęć uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat wody na świecie, ilości wody w naszym organizmie czy wody w życiu codziennym. Bardzo istotnym punktem było omówienie sposobów oszczędzania wody. Uczniowie klasy 1b i 2b przygotowali kropelki wody z ważnymi przesłaniami. Klasa 2a wykonała plakaty, które rozwiesiła na tablicach ogłoszeniowych w Zebrzydowicach, jak również umieścili przypominajki w naszych szkolnych łazienkach „Oszczędzaj wodę- bez niej nie ma życia”. Tematyka Światowego Dnia Wody ściśle była związana z realizacją programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który przeprowadzają klasy 1-3 naszej szkoły.