Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki w 1a i 2a

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie klasy 1a i 2a założyli 19 marca kolorowe skarpetki – „nie do pary”. Zakładając kolorową skarpetkę zwrócili na siebie uwagę, a tym samym zwrócili uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.

W Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa uczniowie pokazali, że różni ich tak niewiele- tylko jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak dodatkowa, niepasująca skarpetki.

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Dzięki obejrzeniu prezentacji, wywiadu z osobami z Zespołem Downa oraz teledysku uczniowie podnieśli swoją świadomości na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa.