Przedstawienie słowno- muzyczne na podstawie wiersza J. Brzechwy „Na straganie” w wykonaniu klasy 2a dla klasy 1a

Uczniowie klasy 2a po omówieniu wiersza „Na straganie” postanowili, że zaprezentują go młodszym kolegom i koleżankom z 1a ze swojej strefy.

Drugoklasiści przygotowali na edukacji plastycznej czapeczki, w których wystąpili. Każdy uczeń miał przydzieloną rolę warzywa z wiersza, którą bezbłędnie opanował i pięknie wyrecytował. Następnie wszyscy wyśpiewali słowa wiersza Jana Brzechwy. A na koniec uczniowie 2a wykonali jesienny taniec liści, do bardzo przyjemnej melodii z wykorzystaniem wstążeczek. Uczniowie klasy 1a mieli okazję posłuchać perypetii warzyw na straganie oraz zobaczyć taniec liści spadających z drzew. Dzięki temu wystąpieniu zintegrowaliśmy się z klasą 1a, zwalczyliśmy stres przed wystąpieniami publicznymi oraz zapoznaliśmy pierwszoklasistów z pięknym wierszem Brzechwy. Mamy nadzieję, że nasz występ bardzo się podobał i obiecujemy, że jeśli znów coś przygotujemy, to na pewno Wam przedstawimy.

Uczniowie klasy 2 a z wychowawczynią