X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w szkole została przeprowadzona akcja, podczas której uczniowie wzięli udział w konkursie składającym się z kilku etapów.

Uczniowie przygotowując się do tego dnia wykonali plakaty i wymyślili rymowanki związane z tabliczką mnożenia. Działania matematyczne, gotowe tabliczki mnożenia widniały w wielu miejscach w naszej szkole. Piątek w naszej szkole rozpoczął komunikat o obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do napisania egzaminu z tabliczki mnożenia na czas. Test napisało 277 uczniów naszej szkoły. W tym dniu chętni uczniowie przyszli do szkoły ubrani w liczby.

Wszystkie zadania były punktowane, a średnia punktów została uwzględniona do prowadzonego w szkole „Konkursu Klas”. Najlepsze wyniki osiągnęły klasy 4c i 8b.

Wszystkich uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.