Lekcja multimedialna

9 października – klasy 6a,7a,8a oraz 8c wzięły udział w lekcji multimedialnej pt. „Z książki na wielki ekran” zaprezentowanej w MOK w Jastrzębiu Zdroju.

Tym razem, bo nie pierwszy  raz braliśmy udział w takiej lekcji, był to wykład na temat ekranizacji oraz adaptacji różnych przekazów kultury, czyli książki, utworu muzycznego, komiksu czy nawet gry komputerowej. Świetnie przygotowana dla uczniów prelekcja na wyżej wymieniony temat poparta była odpowiednimi fragmentami wybranych filmów.

Po interesującej prezentacji miała miejsce projekcja filmu, będącego ekranizacją powieści, pt. „Siedem minut po północy”. Obraz, mało znany, miał wielkie przesłanie na dzisiejsze czasy. Opowiadał on historię dziecka przeżywającego umieranie mamy i związany z tym faktem koszmar. Film niezwykle wzruszający i intrygujący miał obudzić w młodych widzach głębokie i szczere uczucia.