Dzień Kota

W ramach realizowanych innowacji 17 lutego w naszej szkole uczniowie klas 3a i 1 b włączyli się do świętowania Światowego Dnia kota.

Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania historii kotów domowych oraz najbardziej charakterystycznych ras. Omówiliśmy życie wybranych przedstawicieli dzikich kotów oraz ciekawostek na ich temat. Dzieci wspólnie układały gigantyczne puzzle oraz powiedzenia o kotach, których znaczenie dobrze znamy. Uczniowie z radością wykonali przygotowane zadania zręcznościowe takie jak: przechodzenie po ławeczce z zachowaniem kociej równowagi, zwijanie i rozwijanie zaplątanego kłębka wełny oraz picie mleka z miski. Skłoniło nas to do stwierdzenie, że kocie życie wcale nie jest takie łatwe. Radości nie było końca, więc imprezę uznajemy za udaną. Dziękujemy za wspólna zabawę!