„Sen o Helladzie”

5 lutego w auli szkolnej uczniowie klas piątych i szóstych mieli okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym poświęconym starożytnej Grecji, czasom mitologicznym pt. „Sen o Helladzie. Mitologia i świat antycznej Grecji”.

Swoje umiejętności zaprezentowali dwaj aktorzy Teatru Starego z Krakowa - Wojciech Habela oraz Jacek Lecznar, którzy kolejny raz gościli w murach naszej szkoły. Spotkanie było okazją do utrwalenia wiadomości dotyczących czasów antycznych, przypomniano najistotniejszych bogów greckich, wierzenia, kulturę i zwyczaje mieszkańców Hellady. Dodatkową atrakcją było to, że chętni uczniowie mieli możliwość wcielić się w rolę i zagrać u boku mistrzów. Było to niezapomniane przeżycie. Widzowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami. Cieszymy się, że spotkanie ze sztuką oraz znakomitymi aktorami z Krakowa stało się wydarzeniem cyklicznym naszej szkoły.