Akademia poświęcona Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu

„ Bo kochać znaczy tworzyć”

/ K. K. Baczyński/

Dnia 31.01.2020r. w auli szkolnej odbyła się  akademia poświęcona Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu- Patronowi naszej szkoły.

Niespodzianką tegorocznej uroczystości było połączenie obchodów rocznicy urodzin Patrona z rozstrzygnięciem szkolnego konkursu poetyckiego „Być jak Krzysztof Kamil Baczyński”. Na scenie wystąpili uczniowie recytujący fragmenty wierszy poety, a także laureaci konkursu, którzy zaprezentowali własne utwory. Ubogaceniem części artystycznej był występ Emilii Żesławskiej z klasy 8a, która zaśpiewała trzy piosenki o tematyce patriotycznej, wprawiając wszystkich w zasłuchanie.

Wyniki szkolnego konkursu poetyckiego „Być jak Krzysztof Kamil Baczyński” zorganizowanego z okazji obchodów Święta Patrona Szkoły

I MIEJSCE ( grupa starsza)

Nikola Świerczek klasa VII c

Roksana Dandyk klasa VIII b

I MIEJSCE ( grupa młodsza)

Weronika Szewczyk klasa Vd

Jakub Kwolek klasa VIa

Julia Mordel klasa IV a

Maurycy Twardzik klasa Vb

Wiktor Olewiński- Brychcy klasa Vb

Tomasz Holeksa klasa VIa

Stanisław Nikonowicz klasa IV a

Amelia Kulik klasa Vb

Emilia Aleksińska klasa Va

Mikołaj Trzos klasa Vb

Emilia Żbikowska i Karolina Mentel klasa Vb

Julia Krętosz i Oliwia Adranowicz klasa Va

Gratulujemy laureatom sukcesów i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie poetyckim w przyszłym roku.

Organizatorki konkursu:

Katarzyna Dynek i Aldona Kopiec