NASZA WIZYTA NA IV ŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w czwartej już edycji Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

To właśnie tam -  w poniedziałek 27 stycznia 2020 r.  na 45 uczniów czekały główne atrakcje i aktywności Festiwalu: sześć obszarów wiedzy (nauki humanistyczno-społeczne, medycyna i zdrowie, nauki ścisłe, technika, przyroda, sztuka), strefa sportu, strefa dziecka, strefa e-sportu, tegoroczna strefa specjalna – strefa klimatu i elektromobilności.

Tegoroczne hasło tego wielkiego wydarzenia brzmiało: „Nauka jest bliżej” i miało na celu uświadamiać, że zastosowania naukowe są powszechne w codziennym życiu. Śląski Festiwal Nauki w Katowicach to największa w regionie impreza popularyzująca naukę, gromadząca od kilku lat tysiące ludzi ciekawych naukowych nowości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż zewsząd otaczały nas ciekawe wystawy, doświadczenia, eksperymenty. Było jak zawsze fantastycznie. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu nie tylko z głową pełną wrażeń, ale również z własnoręcznie zrobionymi dronami z... tektury.