„Przeczytaj mi mamo”

20 września w klasie 1c zapoczątkowano akcję czytelniczą: ,,Przeczytaj nam mamo, przeczytaj nam tato.

Z tej okazji uczniowie zaprosili na spotkanie panią Anielę Stoś- pasjonatkę czytelnictw, poetkę z grupy ,,Saffo”, która bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pasji i twórczości poetyckiej, przeczytała dzieciom swoje wiersze i wiersze polskich poetów: Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry. Bardzo pozytywnie odniosła się do pomysłu zorganizowania akcji czytelniczej i zapraszania do klasy rodziców, którzy będą czytali dzieciom wybrane pozycje książkowe. Pani Aniela zachęciła dzieci do aktywności czytelniczej, twierdząc, że literatura dziecięca jest wspaniałym przewodnikiem, który pomaga młodemu czytelnikowi odkrywać otaczający go świat, rozbudza jego wyobraźnię i inspiruje do twórczych praktyk.

Na zakończenie spotkania Ksawery Ułanowski przeczytał podziękowanie, a Lena Giercuszkiewicz wręczyła piękny jesienny wrzos.