„Chcecie bajki…. oto bajka” konkurs z sukcesami!

Chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach wzięli udział w wojewódzkim konkursie literackim „ Chcecie bajki... oto bajka” przeprowadzonym w ramach przedsięwzięcia Jesienne Dni Książki Buczkowice 2019. Celem konkursu jest edukacja kulturalna i popularyzacja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowania książką szczególnie wśród mieszkańców województwa śląskiego i małopolskiego. Łącznie na konkursy literacki i plastyczny napłynęło ponad 500 prac. W gronie laureatów znalazło się sześć uczennic naszej szkoły.

W kategorii klas V-VI miejsce III zajęła Anna Głaz z klasy 6d- uczennica mgr Aldony Kopiec, a wyróżnienie otrzymała Justyna Głaz z klasy 5b - uczennica mgr Małgorzaty Miki. W grupie starszej- kategoria klas VII-VIII -miejsce I zdobyła Matryna Grinig z klasy 8b- uczennica mgr Katarzyny Dynek, III miejsce uzyskała Emilia Żesławska z klasy 8a- uczennica mgr Aldony Kopiec, zaś wyróżnienia trafiły do Roksany Dandyk oraz Hanny Matuszyńskiej z klasy 8b, które tworzyły baśnie pod kierunkiem polonistki Katarzyny Dynek.

Dnia 26 października w budynku Sokolni w Buczkowicach odbyła się uroczysta gala laureatów, w której uczennice wzięły udział wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowującymi do konkursu. Gratulujemy sukcesów!