Wybory do Samorządu Uczniowskiego

14 października 2019r. odbyły się także demokratyczne wybory do szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

W sali gimnastycznej pod kierunkiem opiekuna SU mgr Magdaleny Jarockiej przygotowano lokal wyborczy z urną do głosowania oraz miejscami na oddanie głosów. Przed społecznością szkolną zaprezentowało się czterech kandydatów: Karolina Sztemon, Oliwia Dandyk, Milena Duraj oraz Piotr Morawiec. Następnie uczniowie poszczególnych klas podchodzili do głosowania, podpisując udział na liście wyborczej. Po otrzymaniu kartki do głosowania oddawali swój głos i wrzucali do urny. Komisja wyborcza podliczyła głosy. W wyniku wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach została Oliwia Dandyk, zastępcą- Milena Duraj. Na zakończenie programu artystycznego w auli szkolnej nastąpiło uroczyste przekazanie władzy- Emilia Żesławska dotychczasowa przewodnicząca oddała funkcję Oliwii Dandyk.