INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września – tego dnia nastąpiło uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w trzech grupach: jako pierwsze rok szkolny witały klasy IV – VI, następnie klasy VII, VIII i III gimnazjum oraz w trzeciej turze klasy I – III.

Chętni uczniowie wzięli udział we mszy świętej, a następnie przechodzili do auli w budynku szkolnym znajdującym się na ul. J. Kochanowskiego. Po części oficjalnej, podczas której Dyrektor szkoły przedstawił m. in. informacje nt. przeprowadzonych remontów oraz zmian kadrowych, dzieci przeszły do wyznaczonych sal, aby spotkać się z wychowawcami. Nauczyciele podali swoim podopiecznym plan lekcji oraz przypomnieli najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Potem uczniowie mogli udać się do domów i jeszcze tego dnia cieszyć się urokami beztroskiego lata.

Uroczystą akademię kl. I-III uświetniły występy uczniów klas drugich, którzy przygotowali pod okiem swoich wychowawczyń krótki program słowno – muzyczny. W szczególny sposób przywitaliśmy w murach szkoły najmłodszych uczniów - pierwszoklasistów, którzy w tym roku rozpoczynają przygodę z naukę. Po uroczystości dzieci przeszły do sal lekcyjnych, w których spotkały się z wychowawcami i poznały plany lekcji.

Czas rozpocząć kolejny rok szkolny!