Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 30 kwietnia 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Uroczysty strój podkreślał rangę tej okazji.

Na początku wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością tekstu „Mazurka Dąbrowskiego”. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała obecnych i  podziękowała zebranym za uszanowanie tego święta. W krótkiej pogadance przypomniała wagę świąt narodowych  i pojęcie patriotyzmu.

W części artystycznej uczniowie klasy 7b rzeczowo i ciekawie  przedstawili historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jej autorów i główne założenia. Całość dopełniły recytacje wierszy okolicznościowych, pieśni zaprezentowane przez chór szkolny, a także solowe występy uzdolnionych muzycznie uczennic naszej szkoły.