55 Górski Rajd Młodzieżowy „Powitanie Wiosny” – Trzy Kopce Wiślańskie

13 maja 2023 r. po raz 55 Oddział PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie zorganizował dla uczniów z terenu miasta Cieszyna oraz powiatu cieszyńskiego Górski Rajd Młodzieżowy„Powitanie Wiosny”. Meta rajdu znajdowała się na Trzech Kopcach Wiślańskich przy schronie turystycznym „Telesforówka”.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny bardzo licznie wzięli udział w rajdzie. Razem było nas ponad stu uczestników. Tym razem również otrzymaliśmy puchar za najbardziej liczną grupę. Wręczenia dokonała pani wicestarosta powiatu cieszyńskiego - Janina Żagan. Gratulacje otrzymaliśmy od samej pani burmistrz miasta Cieszyna - Gabrieli Staszkiewicz. Pogoda dopisała, nastroje również. Trasa nasza przebiegała następująco: rozpoczęliśmy w Brennej Leśnicy koło szkoły, szlakiem żółtym, następnie niebieskim i znów żółtym dotarliśmy do mety. W „Telesforówce” posililiśmy się kiełbaskami z bułką, a także zweryfikowaliśmy książeczki PTTK i każdy uczestnik otrzymał plakietkę z wizerunkiem smoka z kultowego programu dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Pora na Telesfora”. W drogę powrotną udaliśmy się szlakiem zielonym, którym zeszliśmy do Brennej Leśnicy przy Leśniczówce.

Fotorelacja z rajdu