JASEŁKA I NIEPODLEGŁOŚĆ

21 grudnia  w szkolnej auli odbyły się tradycyjne jasełka, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły w trzech grupach wiekowych – najpierw szkołę odwiedziły klasy  I-III, następnie przedstawienie zobaczyli uczniowie klas IV-VI, w trzeciej turze znalazły się klasy VII, VIII oraz gimnazjum.

Tym razem treść została osadzona w początkach XX wieku, kiedy rodziła się nasza niepodległość. Główna bohaterka, Pani Hrabina, to sztywna, surowa i wyniosła dama, która od dawna już nie obchodziła świąt Bożego narodzenia. Zwykły przypadek zmienia całe jej dotychczasowe życie. Aktorzy (głównie uczniowie z klas III gimnazjum i młodsi z klas IV, V i VI) oddali realia początku wieku i dostarczyli bożonarodzeniowych przeżyć i wrażeń wynikających z wewnętrznej przemiany bohaterki. Widowisko było niezwykle poruszające, dające do myślenia, skłaniające do refleksji nad kolejnym cudem Bożego Narodzenia.

Scenariusz, jak co roku, napisał pan Marcin Kobierski (współpracujący na co dzień z krakowskim teatrem „Bagatela”). Nad całością spektaklu czuwała nasza katechetka, pani Klaudia Baron, a w pracy nad dykcją aktorów pomagała je polonistka pani Aldona Kopiec.