„Chcecie bajki, oto bajka…” – laury dla Zebrzydowic!

27 października w Buczkowicach nastąpiło ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Chcecie bajki, oto bajka…” organizowanego już po raz osiemnasty przez Bibliotekę Publiczną oraz tamtejszy Dom Kultury.

Kilka dni wcześniej polonistki przygotowujące uczniów do konkursu otrzymały telefony z informacją, że pięć uczennic zostało laureatkami. W tym miejscu należy dodać, że każdego roku uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w tym konkursie. Oczywiście o zajętych miejscach zainteresowani dowiadują się dopiero podczas uroczystej gali, która odbywa się podczas „Jesiennych dni książki” organizowanych w Buczkowicach. Podobnie jak w ubiegłych latach zgromadzeni w sali Sztolni goście, czyli laureaci, ich rodzice oraz nauczyciele najpierw mogli podziwiać tym razem wspaniałe przedstawienie teatralne pt. „Królowa śniegu” przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kalnej.

Po niezwyklej uczcie duchowej nastąpiło odczytanie werdyktu komisji oceniającej nadesłane prace literackie. W sumie nadesłano w tym roku 157 prac konkursowych. Komisja niestety nie tylko chwaliła, ale również zwróciła uwagę na popełnione błędy. Po wnikliwej ocenie wyłoniono 25 laureatów w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI VII-VIII i III gimnazjalne. Było kilka miejsc exequo, ale nie dotyczyły one bajek nadesłanych z Zebrzydowic. W kategorii klas IV-VI trzecie miejsce zajęła Anna Głaz – uczennica klasy V d, w kategorii klas starszych – pierwsze miejsce zajęła Julia Trzaskalik (III GB), drugie miejsce Natalia Loter (8c) oraz III miejsce Julia Lipka (III GB), dodatkowo wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 7c – Hanna Matuszyńska. Oczywiście prace uczennic zostały solidnie sprawdzone przez panie polonistki: A. Kopiec,  J.Nowakowską oraz K. Dynek.