Spotkanie ze strażakiem on line

1 lutego w klasie 2c odbyło się spotkanie on line ze strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowicach.

Pan strażak przygotował interesującą i pouczającą prezentację oraz pogadankę, związaną z zaszczytną służbą dla drugiego człowieka, jaką jest służba strażaka. Uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać o sytuacjach związanych z pożarem lasu, z pożarem wywołanym substancjami łatwopalnymi, znajdującymi się w naszych domach. Mogli obejrzeć samochód strażacki, wysłuchać sygnałów wydawanych przez syrenę, alarmującą o pożarze i sygnałów z wozu strażackiego. Uczniowie patrzyli i słuchali z zaciekawieniem i zainteresowaniem.

Po tym spotkaniu dzieci zrozumiały jeszcze bardziej, na czym polega praca- służba strażaków. Jesteśmy pełni szacunku i podziwu dla działań strażaków, którzy często z narażeniem własnego życia, śpieszą na ratunek poszkodowanym w rozmaitych zdarzeniach losowych.

Wychowawczyni w imieniu uczniów podziękowała i wręczyła Panu strażakowi laurkę i bukiet kwiatów.