Grudzien w klasie 2c

Grudzień - cały okres przed Bożym Narodzeniem obfitował w klasie 2c w konkursy i akcję budzenia w dzieciach wrażliwości na drugiego, potrzebującego człowieka. Na początku miesiąca wychowawczyni klasy zachęciła uczniów do udziału w konkursie: ,,Bańka na choinkę”- kartka świąteczna.

Ten konkurs, za który dzieci otrzymały piękne dyplomy, był szczególnie ważny. Kartki wykonane bardzo starannie i pomysłowo przez dzieci, zostały wydrukowane, wklejone na tekturkę i wraz z napisanymi na nich życzeniami oraz opłatkami, trafiły do mieszkańców Powiatowego Ośrodka Pomocy Społecznej ,,Feniks” w Skoczowie. W ten sposób klasa nasza odpowiedziała na apel Pani dyrektor tej placówki, która zorganizowała wraz z pracownikami akcję ,,Nie bądź sam” i poprosiła na łamach ,,Głosu Ziemi Cieszyńskiej” o włączenie się do akcji. Jesteśmy przekonani, że ten mały, niepozorny, kolorowy kawałek papieru ucieszył podopiecznych ośrodka, którzy bardzo często nie mają swoich rodzin, a jedynymi bliskimi im osobami są pracownicy ośrodka oraz współlokatorzy.

Przed świętami pamiętaliśmy również o małym Fabianie, dla którego zbieramy nakrętki oraz Szymonie. Dla chłopców przygotowaliśmy drobne upominki, kartki świąteczne z życzeniami i opłatkiem.

Tuż przed przerwą świąteczną w klasie odbył się ,,Konkurs kolęd”. Dzieci przygotowały się do niego bardzo solidnie i piątkowe przedpołudnie upłynęło wszystkim w radosnej i nastrojowej atmosferze z kolędą na ustach. Najlepsze występy zostały nagrodzone dyplomami. Kolędowanie,  to włączenie się  dzieci w jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia i wychowywanie młodego pokolenia  w duchu szacunku do wszystkich wartości związanych z tymi świętami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.