Bajeczna jesień

Dziecięce fantazje i marzenia, wspomnienie świata wróżek, krasnoludków, skrzatów i księżniczek zostały po raz kolejny zaklęte w słowa baśni i bajek.

Osiem uczennic Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach wzięło udział w corocznym wojewódzkim konkursie literackim Chcecie bajki… oto bajka organizowanym przez GOK i GBP w Buczkowicach w ramach obchodów Jesiennych Dni Książki.

Dwie szóstoklasistki: Weronika Szewczyk i Maja Trzaskalik przygotowane przez Katarzynę Dynek oraz siódmoklasistka Anna Głaz, pisząca pod kierunkiem Aldony Kopiec, zostały laureatkami tegorocznych zmagań literackich.

Młodych adeptek pióra nie zraziły żadne utrudnienia ani obostrzenia związane z pandemią.

Powroty do krainy dzieciństwa, beztroskiej niefrasobliwości, której kolebką jest bezpieczny dom, zaowocowały pięknymi tekstami o uporządkowanym świecie wartości, odwiecznych zmaganiach dobra ze złem, relacjach międzyludzkich, szlachetnych porywach prostych serc, których nie ograniczają ani miejsce, ani czas.

Prace laureatek, jak co roku, zostaną opublikowane przez organizatorów konkursu w lokalnych wydawnictwach.

Gratulujemy!