2 kwietna 2020roku obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Celem akcji było podniesienie świadomości na temat tego zaburzenia, a także solidarność społeczeństwa z osobami chorymi na autyzm i ich rodzinami. Wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, także my celebrowaliśmy  to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko”. Uczniowie klas 3a i 1b poznali  historię „Kamil i jego sowy”, zobaczyli film edukacyjny„ Dzieją się niezwykle rzeczy” oraz wykonali prace plastyczno-techniczne w kolorze niebieskim. Nauka zdalna nie przeszkodziła nam w tego dnia, a przesłane zdjęcia ukazują wsparcie, akceptację i duże pokłady tolerancji, bo „kto się oswoi ten się nie boi!”. Dziękujemy serdecznie rodzicom, za pomoc przy realizacji.