Wycieczka kl. 2b

6 maja 2019 r. klasa 2b wyjechała na wycieczkę klasową do Chlebowej Chaty w Górkach Małych i Agroturystyki Jana Matuli w Górkach Wielkich.

Celem wycieczki było: przybliżenie życia naszych przodków oraz rekreacja na terenie gospodarstwa agroturystycznego. Podczas pobytu w Chlebowej Chacie dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem, poznały maszyny dawniej wykorzystywane przy uprawie i obróbce ziarna (droga "od ziarenka do bochenka"), poznały proces powstawania masła i twarogu oraz sprzęty do tego wykorzystywane. Został omówiony proces pozyskiwania miodu, pokaz sprzętu pasiecznego i ciekawostki z życia pszczół. Dzieci podjęły próby młócenia cepami oraz mielenia zboża na żarnach i osiewania mąki. Na koniec własnoręcznie formowały i wypiekały podpłomyki. Na terenie gospodarstwa agroturystycznego uczniowie wzięli udział w przejażdżce wozem oraz jeździły wierzchem na koniach. Wszystkim dopisywały dobre humory.