DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

19 maja obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005 roku i do dziś promują tę inicjatywę w społeczeństwie. Arka zachęca do dobrych uczynków zarówno wobec ludzi, jak i zwierząt czy środowiska naturalnego. Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych.

Co to jest dobry uczynek? Czy warto pomagać? Jak być życzliwym? Tego dnia, razem szukaliśmy odpowiedzi na powyższe pytania. Pomagać można na co dzień, a o dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale małe uczynki na miarę naszych możliwości.

Samorząd Uczniowski w tym dniu zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, która polegała na pisaniu życzliwych słów, dobrych życzeń lub pozdrowień dla koleżanek i kolegów. Pozytywna energia, która została przekazana innym, na pewno wróci ze zdwojoną siłą.

Pamiętaj! Dobro powraca!