WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH

W poniedziałek 22 maja wszystkie klasy piąte ( w sumie 51 uczniów) z naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do pięknego i zabytkowego Krakowa.

Podczas czterogodzinnego spaceru przy pięknej, słonecznej pogodzie uczniowie mogli zobaczyć: Wawel (ze Smokiem Wawelskim), Rynek Krakowski, Sukiennice, Kościół Mariacki (gdzie odsłuchali hejnał mariacki) i in. W drugiej części wycieczki zaplanowano przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie zeszliśmy pieszo aż 103 m pod ziemię. Przemieszczając się osolonymi korytarzami podziemnymi po drodze podziwialiśmy komory np. Kazimierza Wielkiego, Janowice, Pieskowa Skała, Kaplicę św. Kingi i in. Zwiedzanie trasą turystyczną w kopalni trwało ok. 3 godzin. Tego nie da się opisać to trzeba przeżyć i zobaczyć na własne oczy.

Polecamy. Klasy piąte z wychowawcami.