Wycieczka do Tarnowskich Gór

W dniu 11 maja 2023r. klasy 4a, 4b i 4c udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Najpierw podjechaliśmy do Parku Repeckiego gdzie w szybie „Ewa” krętymi schodami zeszliśmy kilkanaście metrów pod ziemię i przepłynęliśmy w łodziach 600 m odcinek w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była niesamowitą atrakcją.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa.

Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.