Sukcesy naszych uczniów!

Dnia 25 kwietnia odbyła się VIII edycja projektu pt. „Trzy odsłony kultury” organizowanego przez Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie i COK „Dom Narodowy”. Składał się ona z trzech konkursów: literackiego, recytatorskiego i wokalnego skierowanych do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Konkursy miały na celu uwrażliwienie młodych ludzi na słowo, pozwoliły na wymianę doświadczeń i pomysłów związanych z twórczym rozwojem młodzieży, a także stanowiły zachętę do aktywnego uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze.

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennica klasy 8d Maja Trzaskalik reprezentowała Szkołę Podstawową w Zebrzydowicach w kategorii recytatorskiej i zdobyła zaszczytne I miejsce. W kategorii wokalnej pięknie wystąpili Emilia Piguła oraz Marek Sarnowski. Szczęściem napawa nas fakt, iż w rywalizacji literackiej na podium znaleźli się - Szymon Piotrowski z kl. 8d, który uzyskał I miejsce, zaś praca Katarzyny Majer z kl. 8d nagrodzona została III miejscem. W zmaganiach konkursowych uczniom kibicowała polonistka Katarzyna Dynek. Laureatom z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Korzystając z okazji, pragniemy serdecznie podziękować Pani Bożenie Pigule, mamie Emilii, za pomoc logistyczną w dotarciu na konkurs.