„Języki obce nie są nam obce”?

W dniu 4 IV 2023r w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie odbyła się wiosenna edycja Konkursu z Języka Angielskiego „Języki obce nie są nam obce”. Jak co roku, konkurs ten skierowany jest do uczniów klas 8 szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Każda szkoła mogła wyłonić 2 kandydatów.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Trzaskalik z kl. VIIId oraz Oliwia Kapała z kl. VIIIc. Dziewczyny zmierzyły się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność rozumienia tekstu pisanego w j. angielskim, znajomość gramatyki i słownictwa tego języka oraz musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu kultury Wielkiej Brytanii. Obie uczestniczki uzyskały wysokie wyniki, natomiast Oliwia znalazła się w gronie laureatów zdobywając II miejsce. Uczestniczkom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z językiem angielskim.