GLOBAL SEWING PARTY – Światowe szycie dzieci

Trixi Symonds to nauczycielka , pochodząca z australijskiego miasta Sydney. Onad 30 lat temu rozpoczęla się jej przygoda z szyciem . Postanowiła zarazić swoją pasją dzieci w swojej szkole. W ciągu tych lat akcja szycia rozszerzała się – wyszła poza kontynent australijski, docierajac do Europy, Azji, obu Ameryk I Afryki.

Obecnie – razem z Trixi szyją dzieci z 24 krajów na świecie- ponad 5000 dzieci wraz z opiekunami. Te kraje to – Australia, Boliwia, Kanada, Kolumbia ,Republika Czeska, Anglia Szkocja, Francja, Niemcy, Indie, Irlandia, Litwa, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Filipiny, Polska , Arabia Saudyjska, Słowenia, Szwecja, Trynidad i Tobago, Stany Zjednoczone, Republika Południowej Afryki . Saint-Pierre i Miquelon .

Chętni uczniowie naszej szkoły – głównie wolontariusze , postanowili wziąć udział w tej akcji. Szyliśmy jajeczka oraz ptaszki na kiermasz wielkanocny. Dochód uzyskany ze sprzedaży w/w ozdób zasili fundusz zbiórki publicznej na budowany Oddział Psychiatrii przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.