Zuzia na najwyższym podium

Dnia 2 lutego 2023r. uczennica klasy 8d Zuzanna Augustyn wzięła udział w uroczystym rozdaniu nagród Wojewódzkiego Konkursu Literacko- Filmowego pn. „Film to życie, z którego wymazano plamy nudy”. Konkurs był inspirowany 100. rocznicą urodzin Jerzego Kawalerowicza i Janusza Morgensterna, a zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie.

Zuzia w swojej pracy literackiej nawiązała do współczesnych problemów i niepokojących zjawisk, wykorzystując ujęcia zdarzeń z „Quo vadis” w reżyserii Kawalerowicza. Jej kreatywne, ale i odpowiedzialne spojrzenie na świat ujęło jury, które nagrodziło starania ósmoklasistki najwyższym laurem. W tym prestiżowym konkursie Zuzanna Augustyn uzyskała I miejsce, a polonistka Katarzyna Dynek otrzymała podziękowania Śląskiego Kuratora Oświaty - Urszuli Bauer.

Rozdanie nagród odbyło się w Częstochowie i w tym wyjątkowym wydarzeniu Zuzi towarzyszyła najważniejsza osoba- Jej Mama, która wsparła szkołę logistycznie, za co składamy serdeczne podziękowania i jeszcze raz gratulujemy sukcesu Córki.