Sukcesy naszych uczniów z języka angielskiego

Co roku nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Forget-me-not”, którego patronem jest wydawnictwo „Języki Obce w Szkole”

Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży ze względu na jego oryginalny i przyjemny sposób przygotowywania. Konkurs oparty jest na opowiadaniach, sentencjach i współczesnych młodemu odbiorcy piosenkach angielskich. Poszerza więc mocno zasób słownictwa, a co ważne, słownictwa nie typowo szkolnego, ale używanego na co dzień.

W tym roku szkolnym w edycji jesiennej dyplomy z wyróżnieniem, co oznacza, iż uzyskali oni wynik powyżej 85%, otrzymali:

Oliwia Kapała z klasy 8c z wynikiem 99%

Justyna Głaz z klasy 8b z wynikiem 87%

Zuzanna Augustyn z klasy 8d z wynikiem 86%

Kamil Małysz z klasy 8d z wynikiem 86%

Uczniowie sprawdzili również swoje możliwości językowe w szkolnym dyktandzie z języka angielskiego. Dyktando odbywało się w różnych kategoriach wiekowych począwszy od klasy czwartej do ósmej.

I tak mistrzynią wśród klas 8 okazała się Oliwia Kapała z klasy 8c, drugie miejsce zdobyła Justyna Głaz z klasy 8b, a trzecie zajął Antoni Rygiel z klasy 8d

W kategorii klas szóstych wyróżniły się:

Kołatek Emilia z klasy VIb zdobywając I miesjce

Trzos Dominika z klasy VIb zajmując II miejsce oraz

Sienniak Zuzanna z klasy VIa wraz z Wierzgoń Klaudią z kl. VIc zajmując miejsce III

Wśród klas V najlepsze były:

I Krótki Natalia kl. Vc

II Kwolek Maja kl Vb

III Sabiniok Martyna kl Vc

W kategorii klas 4

I miejsce zajął Tymoteusz Wójcik z klasy 4b,

drugie miejsce Kamil Mysakowicz ponownie z klasy 4b, a trzecie miejsce ex aequo zdobyli Franciszek Fiedor z klasy 4b oraz Kroczek Hubert z klasy 4a

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych !

Well done kids, keep it up !