Filmowcy są wśród nas!

Przypadający w tym roku okrągły jubileusz wskrzeszenia Państwa Polskiego, a także powstania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego stał się pretekstem do organizacji konkursu filmowego przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Cieszynie.

Konkurs „ ZNANI STELA” polegał na nakręceniu krótkiego filmiku poświęconego osobie znanej i ważnej dla Ziemi Cieszyńskiej. Ze Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach przesłano do oceny jury dwa nagrania. Z ogromną przyjemnością informujemy, że oba znalazły się na podium. Piotr Pawlas z klasy 7b zdobył II miejsce za film pt. „Pani Nutka” poświęcony Pani Joannie Nowak, zaś Marta Kopica z kl. 8b uzyskała III miejsce za wspomnienie postaci Pana Karola Klocka- pradziadka uczennicy. W zmaganiach konkursowych dopingowała uczniów polonistka Katarzyna Dynek.