Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła w 2021 roku przystąpiła do rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły – takiej, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu szkoła otrzymała 142200zł dotacji, którą to kwotę wydatkowaliśmy w całości na zakup wielu pomocy. Pozwoliło to na doposażenie dwóch naszych budynków szkolnych w nowoczesny sprzęt. W sierpniu 2022 roku otrzymaliśmy komplet zakupionych pomocy, na które składają się między innymi: drukarki 3D wraz z laptopem (2 szt.), roboty edukacyjne dla uczniów młodszych (kl. 1 – 3) oraz starszych, zestawy do programowania mikrokontrolerów, stacje lutownicze, sprzęt audio wideo (2 komplety) z zestawem oświetlenia, mikrofonem, mikroportem, statywem do aparatu, aparatami fotograficznymi z funkcją nagrywania (2 szt.). Ten nowoczesny sprzęt, uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania zarówno w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych np.: geografii, przyrody, chemii, fizyki, matematyki, plastyki, muzyki, jak i w ramach zajęć pozalekcyjnych, zajęć rozwijających czy kół zainteresowań. Jest to także kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za wsparcie i pomoc w przystosowaniu pomieszczeń, w których zostaną umieszczone zakupione sprzęty.