Nad Olzą, nad Piotrówką…

Dziedzictwo każdego regionu, w tym Śląska Cieszyńskiego, stanowi integralną część kultury naszego narodu. Człowiek od urodzenia poznaje Ojczyznę w rodzinnym domu, później w szkole i dzieli się swoim umiłowaniem z innymi. Taką możliwość mieli młodzi poeci ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, którzy wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Jana Kubisza.

Celem zmagań literackich jest propagowanie wartości, takich jak miłość, wiara, rodzina, przywiązanie do tradycji, malowanie słowami piękna cieszyńskich pejzaży. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Prawnuczki Jana Kubisza, p. Aleksandry Błahut – Kowalczyk spośród uczestników wyłoniła laureatów, w tym cztery uczennice naszej szkoły:

W kategorii klas 4-6

I miejsce uzyskała Justyna Juraszczyk z klasy 4b,