Oskar kolejny raz podium!

W dniu 27 maja 2022 roku, w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs literacki „Bohaterowie naszych czasów”. Tematem konkursu było napisanie w dowolnej formie literackiej pracy ukazującej postawę człowieka współczesnego godną naśladowania, której przykładem jest brat św. Jana Pawła II – dr Edmund Wojtyła.

Oskar Augustyn, uczeń klasy 8a, pracę literacką zadedykował swojej Mamie, którą uczynił bohaterką na miarę dzisiejszych czasów. Na konkurs wpłynęło 145 prac. Jury wyłoniło 8 laureatów i przyznało 5 wyróżnień. Z ogromną radością i dumą pragniemy podzielić się nowiną, że uczeń Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach Oskar Augustyn zdobył II miejsce w Polsce. To kolejne tak znaczące osiągnięcie Oskara, który rozwija swój talent, ale także promuję naszą szkołę w kraju. W zmaganiach konkursowych ucznia wspierała polonista- Katarzyna Dynek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.