Nasi wyrzóndzili…

Mimo zmieniających się czasów młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły pokazali, że „mała ojczyzna” i przywiązanie do niej są wartościami, które człowiek poznaje w rodzinnym domu, a często w szkole.

Podczas X Powiatowego Konkursu Gwary Cieszyńskiej Rzóndzymy po naszymu młodzi gawędziarze udowodnili, że lokalna tradycja może stanowić źródło poszukiwań odpowiedzi na powstające pytanie o tożsamość, przynależność, akceptację, tolerancję.

Przytoczone teksty uświadomiły bogactwo dorobku kulturowego, istotę procesu wychowawczego, w którym tradycja, rodzina, praca, poznanie i umiłowanie odgrywają pierwszorzędną rolę.

Miłość do Ziemi warto pielęgnować, by kształtować swoją osobowość, charakter, wrażliwość. Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

W kategorii klas I-III:

II miejsce – Katarzyna Buryan kl. 2b

wyróżnienia:

Sabina Stańczyk kl. 2a

Franciszek Świeży kl. 2a

Wojciech Wojtyczko kl. 2a

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Anna Janas kl. 4b

II miejsce – Arkadiusz Serwotka kl. 5b

wyróżnienie – Piotr Giza kl. 6a

W kategorii klas VII-VIII:

II miejsce – Karol Kłopeć kl. 7b

III miejsce – Martyna Bąkowska kl. 8d

wyróżnienie – Maja Trzaskalik kl. 8d

Gawędziarzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.