Warsztaty "Czy w szkole może być jak w bajce?"

Nasi wolontariusze zajmują się nie tylko pomaganiem innym. W ramach swoich działań mogą poznawać innych wolontariuszy oraz ciekawych ludzi. Jest to możliwe dzięki koordynatorce projektu- Emotkowe Pożeracze Smutków- Pani Marcie Florkiewicz- Borkowskiej. To właśnie ona postanowiła podziękować szyjącym uczniom i nauczycielom, organizując cykl spotkań z Ludźmi z Pasją.

8 czerwca 2022 mieliśmy okazję się spotkać z niesamowicie kreatywnym i inspirującym człowiekiem - panem Jakubem Tylmanem. Pan Jakub jest dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. Jest również autorem pięciu książek dla dzieci o tematyce ekologicznej.

W spotkaniu uczestniczyli nauczycielki i chętni uczniowie i uczennice. To była niesamowicie inspirująca godzina. Pan Jakub opowiadał nam o swojej szkole, uczniach, nauczycielach. Szczególnie zainteresowała nas pracownia- w całości wykonana z klocków LEGO. Ciekawostką jest fakt- że klocki pochodziły z dobrowolnej zbiórki przeprowadzonej wśród mieszkańców miasta.

Pan Jakub postanowił także podarować egzemplarze swoich książek dla szkół biorących udział w projekcie Emotkowe Pożeracze Smutków. Uznaliśmy, że książki trafią do szkolnej biblioteki I będą mogły z niej korzystać wszystkie dzieci.

Tym samym to było ostatnie spotkanie z cyklu, ale mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym również będziemy mogli uczestniczyć w podobnych przedsięwzięciach.

Link do strony szkoły naszego gościa

Możecie zobaczyć zdjęcia, również naszych emotek, które trafiły w ręce dzieci z Ukrainy, uczęszczających do szkoły Pana Jakuba.