Dzień gier i zabaw stolikowych oraz zdrowego posiłku.

Dzień Dziecka w klasie 3a zaczął się nietypowo. W ramach udziału w projekcie edukacyjnym „Kubusiowi przyjaciele natury”, klasa III a podjęła tematykę prozdrowotną, a konkretnie zdrowego odżywiania i komponowania pełnowartościowych posiłków złożonych z produktów zbożowych, mlecznych, tłuszczy, warzyw i owoców. Efektem finalnym lekcji było przygotowanie przez uczniów zdrowych kanapek zawierających wszystkie niezbędne organizmowi produkty.

W tym dniu nie pominięto także zajęć ludycznych. Dzieci miały możliwość stanąć w szranki ze swoimi kolegami podczas gier stolikowych. Rywalizacja była zacięta, bo każdy chciał wygrać partię szachów, grę w karty, chińczyka, eurobiznes. Jednak mimo zdrowej rywalizacji najważniejsza była dobra zabawa.